ÖDEME YAPMADAN ÖNCE OKUYUN

Kendini Gerçekleştir (kendinigerceklestir.com) platformu Öğrenenler (ogrenenler.com) tarafından yönetilen bir girişimdir. Sayısız ücretsiz eğitim, etkinlik, kişisel gelişim testleri, farkındalık soruları, meydan okumalar ve insani görevler barındırır.

Peki bu ücreti niye ödüyorsunuz? 1. Seviye, 10. Seviye ne anlam taşıyor? Onun da cevabını şöyle anlatalım:

Öğrenenler Komünitesi sadece belirli yetkinliklere sahip insanların katılabildiği, dil, din, ırk...vb ayrımları yapmayan, doğaya, canlıya saygılı, en az bir alanda uzman, paylaşımcı öğrenenlerin bir arada olduğu bir komünite. Bu komünitenin de seviyeleri var.

Maslow'a göre gereksinimler bu şekilde derecelendirilir;
İlk 5 seviye "Maddi Gereksinimler"
İkinci 5 seviye "Sosyal Gereksinimler"
Sonuncu 5 seviye "Manevi Gereksinimler"


Maddi ve Sosyal Gereksinimlerini tamamlamış olanlar Öğrenenler Komünitesine dahil olabilirler. Alanında en uzman insanların bir arada olduğu komünitemizin bir parçası olurlar.
 

1. Seviye: "Girişimcilik" eğitimi alır. Para - çokomel seviyesinde ticaret öğrenir. Maslow'un ilk basamağıdır. Hayatta kalmanız için gerekli elzem ihtiyaçlarınıza odaklanır. Size para kazandıran beceriler öğretir. En az 180 TL kazanmayı öğretir. Bu kazandığınız 180 TL ile ilk programın gerekliliklerini sağladığınızı bize "görevlerinizi saydırıp, rozetinizi almak" için 1. Seviye üyeliği satın alırsınız. Artık 1. Seviye bir Öğrenen olursunuz.

2. Seviye: "Öğrenmeyi öğrenme" eğitimi alır. Öğrendiklerinden para kazanır. Kazandığınız para ile 2. Seviye bedelini öder, rozetini alır ve bir sonraki aşamaya geçersiniz.

3. Seviye "Öğretmeyi öğrenme" eğitimi alır. Öğrettiklerinden kazanır.

4. Seviye "Üretmeyi öğrenme" eğitimi alır. Ürettiklerinden kazanır.

5. Seviye "Bireysel beceriler" eğitimi alır. Kazanmayı akıllı hale getirir. Daha az efor, daha çok beyin gücü ve daha fazla kazanç.

6. Seviye "Topluluk becerileri" eğitimi alır. Topluluk ile birlikte kazanmayı öğrenir. Bu seviye ile Maslow'un sosyal becerilerini kazanma süreci de başlamış olur.

7. Seviye "Kurumsal beceriler" eğitimi alır. Kurumsaldan kazanabilmeyi öğrenir. Ortak çalışmalarımızda kurumlardan aldığımız işleri paslayabilmek ya da kurumlarda Öğrenenler'i temsil edebilmek için bu aşamanın geçilmesi gerekir. Diğer girişimlerimizden "KorsanUniversite.com" ya da diğer adıyla "KurumsalEgitim.co" ile birlikte çalışabilmenin temel gereksinimleri sağlanır.

8. Seviye "Eğlenenler" aşamasıdır. Kazanmaya eğlencenin dahil edilmesi bu aşamada başlar. Ayrıca diğer girişimimiz olan "Eglenenler.com" ile de birlikte çalışılması için bu aşamanın tamamlanması gerekir.

9. Seviye "Wellness" aşamasıdır. Artık biraz da kendimize iyi bakabilmeyi öğrenmemiz lazım. Sağlığımız, bedenimiz, zihnimiz için en doğru çalışmalar bu aşamada öğrenilir. Kazandıklarımızı kendimiz için harcayamazsak ne anlamı vardır ki kazanmanın?

10. Seviye "Öğrenenler" aşamasıdır. Kan bağı olmayan, sonradan edinilmiş bir aile olan Öğrenenler'i öğreniyoruz bu evrede. Felsefesini, öğrenme modelini, neden dünyayı daha güzel bir hale getirebileceğini, en yetenekli ve becerikli insanlar bir araya gelince neler başarabildiğimizi...vb birçok şeyi öğreneceğiz.

Sonra ogrenenler.com'u temsilen bir yüz yüze görüşme gerçekleşecek ve bu seviyeleri gerçekten tamamladığınız ya da zaten yetkinliğinizin var olduğu netleşecek ve iyi niyet sözleşmesi tadında bir Öğrenen Sözleşmesi imzalayacağız. Çünkü artık yüz yüze görüşebilecek ve bir topluluğun parçası olacağız. yardımlaşma, dayanışma, kendimizi geliştirme, biribirimizden öğrenme, birlikte kazanma, iş birlikleri, referans sistemi...vb tüm desteğimizle Öğrenenler'imizin yanında olacağız.

Her seviyede ayrı imkanlar var, dostMekanlarımızdan indirimler, dostFirmalarımızın avantajları, her seviyeye farklı duyurular, her seviyenin farklı etkileşimi var, bu yüzden yükselmek çok önemli. Her yeni aşamada biraz daha yakın olacağız!

Eğitim içerikleri yavaş yavaş yükleniyor. Sebebi üst kademelere yükselen kişilerle birlikte tasarlamamız. Bu yüzden sabrınız için teşekkür ederiz. Önceden alım yaparak maddi destek sağlayabilir, süreci hızlandırmamıza yardımcı olduğunuz için biz de size güzel sürprizler yapabiliriz :)

Selçuk Keser | Kurucu