Öğrenenler Modeli

Kalabalık kitleleri yönlendirmek için herkesin aynı olması, tektipleşmesi ve tek komutla bir ahenk içerisinde aynı yöne dönmesi gerekmektedir. Savaşın ağır yaşandığı dönemlerde ortaya çıkan Fordist ve Taylorist yaklaşım bu anlamda önemlidir.

Biz ise aynı insanların değil farklı olan insanların birlikte yaşayabilecekleri bir model kurduk. "Ben ailemin kopyası değilim", "arkadaşlarımdan farklıyım", "kendi benliğimin farkına vardım ve kendimi gerçekleştirmek istiyorum" diyen insanlar için Dunbar sayısı ile sınırlandırılmış, Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre kurgulanmış, en son teknoloji ve en ilk teknolojilerin harmanlanmasıyla bir Modern Kabile olmuştur.

Bu yüzden kendinizi keşfetmek, öğrenmek, tanımak, yönetmek, geliştirmek ve gerçekleştirmek istiyorsanız 0. Seviyeden itibaren başlamanız ve tüm aşamaları geçmeniz gerekmektedir. 0. Seviye ücretsizdir. Size 1. Seviyeden 10. Seviyeye kadar tüm içerikleri alabilmeniz için gereken parayı kazanmanız için bazı para kazandıran beceriler de verecektir. Aşamaları geçtikçe para kazanma ile alakalı çok sayıda yöntem öğreneceksiniz. Böylece Maslow'un Maddi Gereksinimler aşamasını da halledebileceksiniz.

00. Seviye | Kendini Fark Eden

0. Seviyede apar topar para kazanmanız ve üst seviyenin kilidini açmanız beklenir. Bu evrede öğrenecekleriniz ile her durumda para kazanabilme potansiyeli olan biri olmanız beklenmektedir.

15000+

01. Seviye | Girişimci Öğrenen

1. Seviyede "para - çokomel" basitliğinde para kazanma becerisi edinmeniz beklenir. Bu evrede öğrenecekleriniz ile kiranızı, mutfak masraflarınızı, hayatta kalabilmeniz için gerekli olan temel giderlerinizi karşılayabilmek için gerekli girişimcilik becerileri öğrenilir.

5000+

02. Seviye | Öğrenmeyi Öğrenen

2. Seviyede öğrenmeyi öğrenme becerisi edinmeniz beklenir. Her zaman bir öğreten elimizden tutmaz, Youtube, Google Teknik Üniversiteleri imdadımıza yetişir. Öğrendiklerinizden para kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

5000

03. Seviye | Öğretmeyi Öğrenen

3. Seviyede öğretmeyi öğrenme becerisi edinmeniz beklenir. Bir öğretip bin öğrenebilir, öğreterek öğrenme ile daha kalıcı bilgi sağlayabilirsiniz. Dijitalleşen yüzyılımızda en çok gelir öğreterek kazanılmaktadır. Öğreterek kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

5000

04. Seviye | Üretmeyi Öğrenen

4. Seviyede üretmeyi öğrenme becerisi edinmeniz beklenir. Bir ülkeyi kalkındıran üretimdir. Sizi de kalkındırabilmesi için üretebilmeniz çok önemlidir. Ürettiklerinizden kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

5000

05. Seviye | Bireysel Öğrenen

5. Seviyede kişisel beceriler edinilir. Her insanın yapabileceği "parayı al ürün ya da hizmeti ver" sisteminden çıkıp "size özgün bir model geliştirmeniz" çok önemlidir. Daha az çalışıp daha çok kazanabilmeniz, dolayısıyla kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye zaman bulup değerinizi artırabilmeniz için kazanmayı akıllılaştırmaya bu evreden sonra başlarsınız.

5000

06. Seviye | Toplu Öğrenen

6. Seviyede topluluk becerileri edinilir. İnsanlar bir araya geldiğinde 1 artı 1 hep 2'en daha büyüktür. İlkel kabilelerden bu yana insan hep bir topluluğun parçası olarak hayatta kalabilmiştir. Dolayısıyla Maslow'un sosyal ihtiyaçlar seviyesine yükselip topluluk ile birlikte kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

1500

07. Seviye | Kurumsal Öğrenen

7. Seviyede kurumsal beceriler edinilir. İnsanlar insanlardan bir yere kadar kazanabilir ama ekonomi kurumların etrafında dönmektedir. Kurumsal firmalarla iletişim kurarken, kurumsal hizmetler verirken, bireylerle olan evreye nazaran daha farklı becerilere ihtiyaç duyarız. Kurumsaldan kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

1500

08. Seviye | Eğlenerek Öğrenen

8. Seviyede eğlenme becerileri edinilir. İnsan yaşantısı ödül, ceza, ilerleme, zorluk, karakter...vb gibi oyun metrikleri içerir. Çeşitli oyun, eğitim ve etkinlikleri eğlenceli hale getirerek müşterilerimizi mutlu edebilir, eğlence ile kazanmayı da oyunlaştırabilirsiniz. Eğlenerek kazanmaya bu evreden sonra başlarsınız.

1500

09. Seviye | Kendini Öğrenen

9. Seviyede kendinize iyi bakma becerileri edinilir. Hayatın akışında sürüklenirken bu dünyadaki en önemli şeyi; "kendimizi, bedenimizi, zihnimizi" unuttuk, acılar biriktirdik, bu acılarla barışmaya, şefkatli olmaya, artık kazandıklarımızı kendimiz için kullanmaya önem vermeliyiz. Kazandığınızı kendiniz için harcamaya, "wellness" kavramı ile kendinize daha şefkatli olmaya bu evreden sonra başlarsınız.

1500

10. Seviye | Öğrenen

10. Seviyede öğrenen olma becerileri edinilir. Kan bağı olmayan bir aileye, yani; "Öğrenenler Topluluğu"na dahil olabilmek için bu adım en önemlisidir. 10 Seviyeyi de bitiren kişiler ile Öğrenenler yüz yüze (çevrim içi ya da çevrim dışı) olarak görüşür. Tüm aşamalardan emek vererek, kazanımlarla geçtiyse, yüz yüze görüşebildiğimiz, "Öğrenenler Değerleri" ile birbirimize yardımcı, saygılı ve paylaşımcı olacağımız ogrenenler.com sitesine, bir iyi niyet sözleşmesi tadında olan "Öğrenen Sözleşmesi"ni imzalayarak öğrenen olabileceksiniz.

1500